По време на шестото издание на турнира по баскетбол 3x3 за купа „Манченко“ имаше само една контузия. Ерик Искренов бе повален при сблъсък с друг свой съиграч и не можа да стане от земята в продължение на няколко минути. Той получи травма на носа и кръвотечение, а медицинският екип на събитието му оказа своевременно и компетентно  първа помощ.

Дванадесетокласникът Николай Стефанов от тима на победителите в шестото издание на Купа „Манченко“ - 22 СУ „Г. С. Раковски“, получи истатуетката заMVPна турнира.

Драгомир Павлов се оказа диамантът на отбора на 164 ГПИЕ „Мигел де Сервантес“. Той спечели два приза благодарение на ненадминатите си умения в срелбата от трите точки.

Драгомир Павлов от 164 ИЕГ спечели шампионата на София за стрелба от тройката и получи трофея „Георги Панов“

Шестото издание на турнира по баскетбол 3x3 за ученици за купа „Васил Манченко“ протече с прекрасно настроение, слънчево време и уникална програмав Южния парк. Проведе се и четвъртия шампионат по минифутбол. Събитието бе част от феста „Спортувай в твоя град“, организиран от „София – Европейска столица на спорта 2018“.

Главният мениджър на "Българската асоциация по мини футбол" Пламен Божидаров обяви ,че за 10-годишнината на организацията ще се проведе томбола между всички футболисти в турнира за купа "Васил Манченко".